Добро дошли на наш блог

Добро дошли на наш блог
На правом сте месту!

Verba volant scripta manent

Речи лете, написано остаје.

abskolanis блог су покренули (Април 2007.) и уређују ученици некада Административно-биротехничке школе у Нишу сада већ ПРАВНО-ПОСЛОВНЕ ШКОЛЕ НИШ. ЗИДНЕ НОВИНЕ наше школе - на интернету! Овде ћете наћи све доступне информације о ПРАВНО-ПОСЛОВНОЈ ШКОЛИ НИШ о ученицима и њиховим активностима. Циљ нам је да што свеобухватније представимо живот и рад у нашој (и вашој) школи а све због садашњих, бивших и највише будућих ученика. Надамо се да смо развој интернет технологије дочекали спремни и да ћете имати све информације које вам могу бити занимљиве или од користи ...

Happy New School Year!

Happy New School Year!
Свуд' пођи ал' кући дођи! ........ Следе чланци - New Posts тј.нове поруке са разним садржајима и линковима до сродних садржаја или детаљнијих објашњења, слика, или других сајтова... Верујемо да ћете се увек враћати на наше странице!

Напомена: потражите линк - Старији постови и видите све!

Напомена: потражите линк - Старији  постови и видите све!
Ако Вам се учини да превише времена треба да се учита страница УВЕРАВАМО Вас да је то само због обиља материјала а не због грешке, сматрали смо да је боље да овако поставимо ствари да би одмах имали јасну слику о садржају блога него да нешто не видите! Ваше стрпљење ће бити награђено занимљивим садржајем.

Добро дошли у Правно-пословну школу Ниш. Овде сте добродошли!

Добро дошли у Правно-пословну школу Ниш. Овде сте  добродошли!
Драго нам је да се опет видимо!

понедељак, 12. октобар 2015.

Конфликти и алтернативни начини решавања


Центар „Путоказ“ је у периоду од 29. 09. 2015. до 07. 10. 2015. године заједно са Правно – пословном школом организовао четири едукативне радионице. Радионице су биле одржане са ученицима првог и трећег разреда, а тема радионица је била „Конфликти и алтернативни начини решавања“. Циљ радионица је био да се учесници упознају са појмом конфликта, стиловима и исходима решавања конфликата. Такође, један од циљева ове активности јесте психо – социјална подршка и интеграција деце и младих, кроз различите педагошке, креативне и едукативне садржаје. На радионицама је учествовало 111 ученика.
По завршетку радионица сумирани су утисци и активности су оцењене као позитивне. Учесници и разредне старешине су били задовољни одржаним активностима.

 Фондација СОС Дечија села Србија је невладина, хуманитарна организација која се бави бригом о деци и младима и припада интернационалној организацији СОС Дечијих села, која своје програме развија широм света.


Актуелно, у Нишу делујемо преко Центра за подршку породици „Путоказ“, на реализацији пројекта „Пружање услуга на локалном нивоу угроженим и маргинализованим друштвеним групама“, који се бави јачањем породица и превенцијом ризика од измештања деце из биолошких породица. Један од циљева пројекта је и умрежавање са другим институцијама и организацијама ради ефикаснијег деловања, препознавања ризика и помоћи деци и младима из ризичних група. Циљ је и скретање пажње на положај деце и младих и препознавање специфичних проблема и потреба деце, делујући едукативно и превентивно. Својим радом и деловањем, трудимо се да помогнемо да сва деца остваре своје право да уживају у детињству и свом развоју, са породицом, кроз сигурност, љубав и поштовање.






ЧЕПеНИнг - Прикупљањем чепова до ортопедских помагала

ВИДИ 


Пластични чепови са различитих флаша и боца који су до сада завршавали у кантама за смеће, сада се прикупљају у Нишу како би се рециклирањем сав приход уложио у куповину помагала за особе са инвалидитетом.

Акцију је покренула неформална група “Помоћ за угрожене Нишлије ”https://www.facebook.com/Pomoć-ugroženim-nišlijama-127453763997995/timeline/, која позива све грађане, власнике кафића, пекара и продавница да не бацају поклопце од флаша, јер се они могу рециклирати, без обзира на боју и примену.

За само једно ортопедско помагало или инвалидска колица потребно је скупити најмање једну тону чепова, док се откупна цена за рециклирање креће од 18 до 25 динара.


Чепенинг је хуманитарна акција на нивоу града у коју се ППШН активно укључује септембра 2015. године. Представници одељења III 1 и IV 2 уз подршку професорке Марије Ранђеловић започињу акцију тако што прве кесе, пуне пластичних чепова предају Марини, која у главној улици својом борбеношћу и хуманошћу покушава да то исти пробуди и код других грађана Ниша. Борба за живот деце чије је здравље угрожено. Убрзо се акцији одазивају сви остали ученици и запослени. Свакодневно се пуне  кутије постављене у школи са надом да ће помоћи да живот победи. Акција се наставља... 
 
Join me on Facebook Follow me on  YouTube